1 Mayıs Market Çalışma Saatleri

1 Mayıs 2020 Cuma günü marketler açık olacak mı? Bim, Şok, A101, Migros ve bakkallar kaçta açılıp kaçta kapanacak? 1 Mayıs Market ve bakkallar açık mı? Merak konusu olan bu sorunu işte cevabı…

1 mayıs markerler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1, 2 ve 3 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasının yapılacağını açıkladı. Bu gelişmenin ardından 1 Mayıs’ta bakkal ve marketlerin saat kaça kadar açık olacağı merak konusu oldu. Bakkal ve marketlerin 1 Mayıs 2020 Cuma ve haftasonu saat kaça kadar açık olduğunun detaylarını konunun devamında görebilirsiniz.

Bugün düzenlenen Kabine toplantısı sonrasında 1,2,3 Mayıs 2020 tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı açıklandı. Yurttaşların hafta sonu için hazırlık yapabilmesi bugün açıklanan yasak kararı ardından bakkal ve marketlerin çalışma saatleri merak edilmeye başlandı. Vatandaşlar tarafından merak konusu olan 1 Mayıs Cuma günü bakkal ve marketler saat kaça kadar açık olacak? İşte alınan kararlar…

1 MAYIS CUMA GÜNÜ MARKETLER SAAT KAÇA KADAR AÇIK OLACAK

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

-Ramazan ayının sonunda çifte bayram yapmayı umut ediyoruz. Bu zamana kadar yapılan toplam test sayısında 1 milyona gitmemize rağmen hasta ve ölüm sayımız gün geçtikçe azalıyor.

-Toplam hasta sayısına göre ölüm oranı bakımından Avrupa’daki en iyi ülke Türkiye olmuştur.

-İnsan hareketliliğini ne ölçüde azaltırsak, salgının yayılma oranı da o denli etkin kırabiliriz. Salgının kontrol altına alınmasındaki en önemli etken, insanların bir arada bulunduğu yerlerdeki faaliyetlere ara verilmesinin büyük katkısı olmuştur.

-Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasını bayram sonuna kadar uzatmayı düşünüyoruz. Üç gün süreyle bu hafta sonu sokağa çıkma sınırlandırmasını gündemimize aldık.

-1 Mayıs 2020 cuma gece 00.00’dan başlayıp 3 Mayıs gece 00.00’a kadar olan sınırlandırmaya vatandaşlarımızın uymasını istiyoruz. Cuma günü marketler ve bakkallar 09:00-14.00 saatleri arasında açık olacak.

Bim, A101, Şok, Migros, Marketlerin Daha Önce Alınan Karara Göre Çalışma Saatleri:

BİM açılış ve kapanış: BİM saat 10:00’da açılıyor, akşam 20:00’de kapanıyor.

A101 açılış ve kapanış: : A101 saat 10:00’da açılıyor, akşam 20:00’de kapanıyor.

ŞOK açılış ve kapanış: ŞOK saat 10:00’da açılıyor, akşam 20:00’de kapanıyor.

MİGROS açılış ve kapanış: Migros saat 10:00’da açılıyor, akşam 20:00’de kapanıyor.

Sosyal Medya Bağlantılarımız:

TWITTER

INSTAGRAM

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir