Marketler Saat Kaçta Açılacak

Marketler Saat Kaçta Açılacak?

marketler kaçta açılacak

Açılış ve kapanış saatleri yeni düzenleme:  Marketler saat kaçta açılıyor, kapanıyor? A101, Bim, Şok ve Migros gibi kurumsal marketler kaça kadar açık? Haberimizin devamında market çalışma saatleri ile ilgili detaylı bilgili öğrenebilirsiniz…

Gıda, yiyecek, içecek ve temizlik ürünü gibi temel ihtiyaçların giderildiği market çalışma saatlerinde değişiklik olduğunu duyan insanlar ”bugün ve haftasonu marketler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?” sorusuna yanıt aramaya başladı.

Covid-19 tedbirleri kapsamında marketlerin açılış ve kapanış saatleri de değiştirildi. Alınan tedbirlerle ilgili genelde İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine gönderildi. Marketler hangi saatlerde açık olacak? Marketler hangi saatlerde kapanacak? Market çalışma saatleri hakkında da yeni düzenlemeler yapıldı.

Türkiye Genelinde Marketler Kaçta Açılacak?

Bu sorunun yanıtını Türkiye Perakendiciler Federasyonu şöyle duyurdu: Marketler, İçişleri Bakanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda sabah saat 09:00’da açılacak ve 21:00’da kapatılacak. İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine Koronavirüs (Kovıd-19) salgını ile mücadele kapsamında ek bir genelge daha gönderdi.

Market

Marketlerde Uygulanacak Tedbirler

Tüm marketler, hizmet alanı büyüklüğüne göre içeride bulunabilecek maksimum müşteri sayısını market girişlerine asarak ilan edecek. 

İl/ilçelerde tüm marketler 09:00-21:00 saatleri arasında hizmet verecek.

 Market içindeki en fazla müşteri sayısı müşteriye doğrudan hizmet sunulan toplam alanın (depolar, idari bürolar vb. hariç) onda biri kadar olacak. Örneğin marketin müşterilerin hizmetine sunulan alanı 100 metrekare ise aynı anda içeride en fazla 10 müşteri olması gerekecek.

Market içerisinde belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirleri alacak. İçeride belirlenen sayıda müşteri var ise mutlaka içeriden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmayacak.

Maskesiz Markete Giriş Yasak mı?

“4 Nisan Cumartesi tarihinden itibaren pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacaktır. İnsanların toplu olarak çalışmaya devam ettiği iş yerlerinde de benzer tedbirler alınacaktır. Tüm bunlara ilave olarak, Türkiye genelinde insan hareketliliğini azaltmak için gereken tedbiri almayı sürdüreceğiz. Şehirlerimizin tamamında insan hareketliliğini azaltmak için gereken ilave tedbirler, yarından itibaren İl Pandemi ve İl Hıfzısıhha Kurulları tarafından alınıp uygulanabilecektir. Sokaklar dahil tüm kamuya açık mekanlarda kalabalık oluşturacak şekilde asla bir arada bulunulamayacak, sosyal mesafeye en az 3 adım olarak mutlaka riayet edilecektir. İkazlara uymayarak aksi yönde davranışlar sergilemekte ısrar edenlere gereken idari ve adli cezalar tereddütsüz şekilde uygulanacaktır.”

Marketlerin en güncel indirim ve kampanyalarına buradan ulaşabilirsiniz.

İnstagram hesabımızı beğenmek ve takip etmek için: www.instagram.com/indirimarketim 

Twitter hesabımızı beğenmek ve takip etmek için: www.twitter.com/IndirimMarketim

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir