Sokağa Çıkma Yasağında Market Çalışma Saatleri Değişti

4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında BİM, A101, ŞOK ve MİGROS marketler hangi saatlerde açık olacak? 

sokağa çıkma yasağı

Bu hafta marketler 4 gün kapalı mı olacak? Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bugün başkanlık ettiği kabine toplantısında 23-24-25-26 Nisan tarihlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesine ilişkin öneriler tartışıldı. Söz konusu kararın onaylanmasının ardından 4 gün süre ile marketlerin çalışma saatlerinde düzenlemeler yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada marketlerin çalışma saatlerindeki değişiklikler neler? Hangi saatlerde açılacak ve hangi saatlerde Kapanacak?

 

 

4 günlük sokağa çıkma yasağı

4 Günlük Sokağa Çıkma Yasağının Detayları

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine, 23, 24, 25 ve 26 Nisan’da 31 ilde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genelge gönderildi. Genelgeye göre, ramazanın başlayacak olması nedeniyle 21 ve 22 Nisan günleri market ve bakkalların çalışma saatleri 08.00-23.00 olarak belirlendi. 23 ve 24 Nisan’da market ve bakkallar 09.00-14.00 arasında faaliyet gösterecek, vatandaşlar ikametlerine yakın market ve bakkallara gidip gelebilecek. Sokağa çıkma kısıtlaması süresince ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul satan iş yerleri ile tatlı üreten yerler açık olacak.

Önemli bir detay olarak belirteceğimiz bir husus marketlere araç ile gitmek yasak. Yaya olarak evinizin yakınındaki marketlerden ihtiyaçlarınızı karşılamanız gerekmektedir. Daha net görebilmek adına;

  • 21 – 21 Nisan Açılış Saati: 08:00 / Kapanış Saati: 23:00 
  • 23 – 24 Nisan Açılış Saati: 09:00 / Kapanış Saati: 14:00 

Sokağa Çıkma Yasağında Nereler Açık Olacak?

1) Ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamül ruhsatlı işyerleri.

2) Tüm sağlık ürünleri ve tıbbi malzemelerin (tıbbi maske dahil) üretiminin yapıldığı işyerleri.

3) Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler.

4) Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları (huzurevi, yaşlı bakım evi, rehabilitasyon merkezleri, acil çağrı merkezleri vb.)

5) Her bir 50.000 nüfusa bir adet olmak üzere göre valilikler/kaymakamlıklar tarafından belirlenecek akaryakıt istasyonu ve veteriner klinikleri.

6) Doğalgaz, elektrik, petrol sektöründe stratejik olarak faaliyet yürüten büyük tesis ve işletmeler (Tüpraş, termik ve doğalgaz çevrim santralleri gibi)
7) PTT, Kargolar vb dağıtım şirketleri.

8) Hayvan barınak, çiftlik ve bakım merkezleri.

İnstagram hesabımızı beğenmek ve takip etmek için: www.instagram.com/indirimarketim 

Twitter hesabımızı beğenmek ve takip etmek için: www.twitter.com/IndirimMarketim

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir